Komisaře na jejich cestě doprovodí i hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a ředitel Úřadu Regionální rady NUTS 2 Severovýchod Zdeněk Semorád.

„Stavba financovaná z převážné části ze zdrojů EU se již blíží do závěrečného finiše,“ říká heřmanoměstecký starosta Aleš Jiroutek.

„Již v září chceme našim občanům umožnit využívat prostory nové moderní a hlavně bezbariérové knihovny, která se nyní nachází ve druhém podlaží Staré radnice, což je nepříjemné zejména pro starší spoluobčany. V zrekonstruovaném objektu bude i nové informační centrum, zázemí zde najde například pěvecký sbor Vlastislav, divadelní spolek Heřman a kronikář města,“ dodává zdejší starosta.

Při svých návštěvách jednotlivých projektů se eurokomisaři obvykle seznamují s postupem realizovaných prací a posuzují i účelnost průběžně vynakládaných prostředků.

Stejně tak tomu bude i v případě heřmanoměsteckého Multifunkčního centra, jehož zbudování přijde celkem asi na 43 milionů korun. Dotace Evropské unie z toho činí asi 36,5 milionu korun.