„Naši úředníci procházejí v průběhu roku mnoha školeními. Doba je rychlá, vše se vyvíjí o překot, pochopitelně se tak úředníci musí průběžně vzdělávat, prohlubovat a ideálně i rozšiřovat své kompetence a znalosti,“ říká chrudimský starosta František Pilný.

Školení využili především úředníci přepážkových pracovišť, ale nejen oni. Velmi zajímavé školení přilákalo k dobrovolné účasti i další pracovníky úřadu, celkově tak výkladu naslouchalo 60 osob. Jeho těžištěm bylo seznámení se s ochrannými prvky nejčastěji užívaných dokladů a došlo i na příklady, jak se je pachatelé nejčastěji pokouší falšovat.

„Školení nám v rámci svých bezpečnostně-preventivních programů poskytlo Krajské ředitelství Policie ČR Pardubického kraje, Odbor cizinecké policie. Policistům za ochotnou a příjemnou spolupráci moc děkujeme,“ říká Eva Doležalová, vedoucí Odboru správního Městského úřadu Chrudim. „Kolegyně a kolegové ocenili například i tipy, jak odhalit falešné doklady bez nutnosti použít sofistikované přístroje,“ dodává.