Přes Unii práv zvířat a její předsedkyni Dianu Šlechtovou se pejsek dostal v kritickém stavu do královéhradecké veterinární kliniky Zoovet.

„Druhý den po infuzích byla jen jako hadrová panenka. Neprojevovala zájem o okolní svět a její stav byl spíše trápením a bylo tak trochu bláznovstvím, pokusit se ji vracet do života. Přesto jsem se rozhodla tento chatrný život zkusit zachránit už proto, že je mladá a tolik by si zasloužila štěstí a lásku. Byla nejspíš něčí hračkou nežli psím přítelem“ říká Diana Šlechtová, která se na svém ranči u Luže věnuje péči o opuštěné, často týrané nebo nemocné psy.

Fenka dostala jméno Barunka. Měla extrémně nízkou hladinu bílých krvinek, který způsobil zánět. Plodová lůžka, která nevyšla kvůli velké vyčerpanosti ven, jí nadále otravovala organismus. Doktor Václav Bartoš ale nad Barunkou pomyslně nezlomil hůl. Okamžitě odebral Barunce krev, kterou měla v důsledku dehydratace hodně hustou a zjistil děsivý stav Barunky. Do žíly jí aplikoval vápník, který jí po štěňatech a nedostatečné výživě chyběl.

Nasadil dávku antibiotik, aby byla schopná zvládnout operaci. Bylo nutné k ní přistoupit co nejdříve, protože hnijící děloha v těle mohla život Barunky ukončit. „Operovaná byla skutečně za pět minut dvanáct, protože děloha praskla a jen zázrakem se hnijící tekutina nevylila do organismu a neotrávila ostatní orgány. Narazila totiž na střeva, která byla srostlá s děložní stěnou. Jen díky tomu Barunka přežila, což považuji v této situaci za další z celé řady zázraků. Nepřestávám se udivovat důslednosti a profesionalitě s jakou Zoovet k pacientům přistupuje,“ pokračuje Diana Šlechtová.

Barunka nepřízeň osudu zlomila a nyní se nachází v laskavé péči náhradní rodiny. Její příběh oslovil na sociální síti mnoho lidí, z nichž někteří přispěli na náročnou operaci. A jak se Barunka má? Už se mazlí, ušla už pár kroků, ale je zatím vyzáblá na kost. Musí nabrat a zotavit se ze všeho, co dosud prodělala.