Fenka Zanie nemá příliš šťastný život. Pobývá nyní v pardubickém útulku, kam ji převezli chrudimští městští strážníci. Majitelka ji vypustila na ulici a ponechala svému osudu.

Příběh pejska začíná na veterině v Pardubicích, která ho předala tamějším strážníkům s tím, že je to nalezenec. Městská policie fenku předala do útulku. Zjistili jsme však, že není žádným tulákem, ale chtěla se jí zbavit majitelka. Prý ji už doma nechce mít, protože zakousla jejich druhého psa – yorkšírského teriéra. Proto ji zanechala u pana veterináře.

Nakonec došlo k dohodě a majitelka si pro fenku přijela. Tím by mohl článek skončit s dojemným závěrem, že panička fence odpustila. Ale skutečnost byla úplně jiná.

O čtyři dny později totiž telefonovali do pardubického útulku chrudimští městští strážníci, že přivezou nalezeného pejska. Velkým šokem pro nás bylo, když jsme spatřili nám již dobře známá smutná očička fenečky. Majitelka dokázala být až tak bezcitná, že svého čtyřnohého člena rodiny asi odvezla do Chrudimi a tam ji vypustila. Bylo ji naprosto jedno, zda se fenky někdo ujme, či ji srazí auto a už nikdo nepozná, jak úžasný pejsek to je.

Fenka dostala nové jméno Zanie. V pardubickém útulku čeká na někoho, kdo se jí ujme a bude ji mít opravdu rád. Zanie je po prožitých událostech velice vyděšená. Bojí se a cizím nedůvěřuje. Ze strachu ale neútočí, spíš čeká, zda ruka, která se k ní blíží, ji uhodí, či naopak pohladí.