Pořadatelé pekelné vedro nepodcenili, u starších lidí hrozila dehydratace a kolapsy. „Musím jen chválit. Dobrovolnice běhaly mezi obecenstvem se džbány a rozdávaly vodu. V areálu jsou i stojany s vodou a mýdlem na osvěžení. Perfektní práce,“ řekla Lenka Fialová z chrudimského oblastního spolu Českého červeného kříže.

Až na tři případy, při kterých museli zdravotníci zasahovat, lidé přečkali úmorné vedro bez zdravotní újmy. Bavili se báječně – spolek Hurá na výlet pozval do Chrudimě Evu a Vaška, Moravanku, seniorům brilantně zahrál klavírní virtuóz Richard Reiprich , dobrou náladu umocnilo vystoupení kapel Pískomil se vrací!, Klondike nebo Retro Band Chrudim. Vedle hudebních těles na akci vystoupili odborníci s informačními vstupy z Život90, ČOI a dalších organizacíkteří seniorům předali užitečné informace. „Já jsem nadšená. U nás v Chotěboři je také festival pro seniory, ale ten chrudimský je prostě pecka. Moc si to s kamarádkou užíváme,“ usmívala se návštěvnice Irena Odvárková.

Spolek závěrem zajistil autobusovou dopravu seniorů do jejich domovů. „Myslím, že s prvním ročníkem můžeme být spokojeni,“ poznamenal skromně předseda spolku Tomáš Martínek.

Spolek Hurá na Výlet! se již pátým rokem zabývá vytvářením volnočasových aktivit pro seniory. Je pravým opakem „šmejdů“, kteří parazitují na důvěře a mnohdy i osamění lidí ve vyšším věku. Spolek podporuje seniory v aktivním trávení volného času a vytváří příležitosti pro společná setkávání jak s vrstevníky, tak i s kolektivem mladých lidí, kterým je seniorská problematika blízká.