Konflikt trvá od loňského podzimu, kdy se v tiskovině doručované do všech chrudimských domácností objevila bez souhlasu operní pěvkyně fotografie, na níž podepisuje knihu právě Františku Pilnému. Ten byl tehdy volebním lídrem za hnutí ANO, jehož je ovšem Dagmar Pecková velkou odpůrkyní. Pěvkyně tak stále požaduje starostovu zřetelnou omluvu.

Důsledky konfliktu můžou ohrozit samu existenci podzimního chrudimského festivalu Zlatá Pecka, neboť místní rodačka Dagmar Pecková je jeho ústřední postavou.

Ve facebookových diskuzích teď prezentují svá stanoviska nejen ti, kterých se spor osobně týká. Mezi rýpavými poznámkami se ale najdou i hlasy volající po smíru a k zasednutí ke společnému stolu, u něhož by se probral další osud festivalu.

Nejnověji se k situaci vyjádřil místostarosta města Pavel Štěpánek (Piráti). „František Pilný by měl svou omluvu zdůraznit. Dát tím najevo, že nechce, aby tento spor blokoval pořádání Zlaté Pecky. Dagmar Pecková by měla akceptovat fakt, že starostou Chrudimi je František Pilný (z hnutí ANO),“ uvádí místostarosta mimo jiné ve svém vyjádření na webu Pirátské strany. Kauze se podle něj má věnovat i pondělní pořad Reportéři ČT.

Valná hromada hasičů v Třemošnici.
Hasiči pořádali výroční valnou hromadu