„Jsem studentem FAMU a toto je můj absolventský film na katedře režie. Scénář se líbil i v České televizi, a proto se jej rozhodla podpořit. Cílem je dát dohromady svěží, rychlou komedii se stopáží okolo osmdesáti minut, kterou bychom rádi uvedli do kin v létě roku 2014," řekl o filmu režisér i scénárista v jedné osobě Tomáš Pavlíček.

Hlavním hrdinou příběhu je pětadvacetiletý Štěpán Procházka, kterého vyhodí ze tří vysokých škol, a on se postupně „zahrabává" v malém městečku, jež autor nazval Sedmihořím. I když je hlavní postava mladík, tak se chová na šedesát pět let. „Štěpán Procházka si kupuje věci ve slevách, venčí psa a kouká na televizi. Téměř luští křížovky. Postupně se vyhrabává a začíná zase žít," doplňuje příběh Tomáš Pavlíček.

„V Chrudimi žiji od dvou let, a i když nyní bydlím už pět let v Praze, stále o sobě tvrdím, že jsem Chrudimák. Točil jsem zde své první filmy a během studií na FAMU jsem se sem chtěl vrátit. Nakonec se ukázalo, že ačkoliv jsme hledali lokace všude možně, Chrudim byla nejlepší," dodává režisér.

Filmaři ve městě stráví čtyři z celkových dvaceti natáčecích dnů. Postupně budou natáčet i na strahovských kolejích, přírodních exteriérech či ve vlaku. 

LUKÁŠ VANÍČEK