„O možnosti vybudovat veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily v Chrudimi se hovoří již několik let. Rádi jsme proto reagovali na aktuální zájem a předběžným souhlasem vyšli případnému vzniku dobíjecí stanice vstříc,“ říká místostarosta města Chrudim Jaroslav Trávníček.

Obě zmíněné firmy v současnosti prověřují možnost vybudování veřejných dobíjecích stanic na celém území ČR. Na základě předběžného souhlasu chrudimských radních by měla být nyní zpracována projektová dokumentace, která bude řešit podrobné umístění stanice včetně příslušenství, a která by měla být následně předložena městu Chrudim k odsouhlasení.

Samo město Chrudim v minulosti opakovaně testovalo různé modely elektromobilů pro případné nasazení v rámci provozu městského úřadu, do svého vozového parku však prozatím žádné takové vozidlo nezařadilo. Důvodem jsou poměrně vysoké náklady na koupi elektromobilů i na pořízení nových baterií v okamžiku, kdy doslouží ty původní.

Lidé cestující městskou hromadnou dopravou se mohli svézt elektrobusem předloni v rámci testovacího provozu. Majitelé elektromobilů jsou nyní v Chrudimi osvobozeni od placení poplatků na městských parkovištích.   (man, sd)