Železnice vychází vstříc i obyvatelům Hlinska. Osobní vlak z Pardubic v 19.36 hodin, který nyní končí ve Žďárci u Skutče, pojede od poloviny prosince až do jejich města. Oproti těmto příznivým zprávám stojí skutečnost, že opět na Heřmanoměstecku dochází k omezení vlakových spojů. „Vlak z Chrudimi do Heřmanova Městce ve 12:01 hodin a poslední večerní spoje v obou směrech nově nepojedou. Tato trať je jedinou v Pardubickém kraji, kde je minimální poptávka po přepravě,“ uvádí tiskový mluvčí společnosti České dráhy Ondřej Kubala.

Nového vlaku se ale dočkají obyvatelé Hrochova Týnce a okolí. Z Hrochova Týnce do Moravan pojede v pracovní dny nový ranní vlak s odjezdem v 5:34 hodin. Nový spoj pojede ve večerních hodinách také z Moravan do Chrudimi, a to ve 21:05 hodin.

Houbaři, cykloturisti nebo vyznavači pěších vycházek se mohou těšit na víkendový spěšný vlak z Pardubic do Poličky s odjezdem v 7:35 hodin. Spoj zvaný Vysočina nově zastaví také ve stanici Žďárec u Skutče, kde odvěsí přímé vozy do Havlíčkova Brodu.

Na trati Pardubice – Havlíčkův Brod bude od prosince jezdit 90 procent vlaků Regionova.