V diskusi se hovořilo zejména o kvalitě sportovišť, kterou omezuje nedostatek financí. Podařilo se upravit kabiny, ale čeká se na dotaci pro rekonstrukci prvního patra v areálu fotbalového stadionu včetně střechy. Projekt umělého trávníku se zatím odkládá, protože představuje investici 18-20 milionů korun, a ty nejsou v současné době k dispozici.

Fotbalový oddíl se chce zaměřovat především na výchovu talentované mládeže, která by jednou mohla navázat na slavné časy hlinecké kopané. Vždyť se zde hrála svého času i druhá liga. Počátkem června se v Hlinsku mimo jiné uskuteční velký a kvalitně obsazený turnaj fotbalových nadějí ročníku narození 2005 za účasti šestnácti družstev, včetně z klubů slavných jmen, jako Sparta či Slavia Praha. Akci organizuje bývalý předseda oddílu František Jůn a patronát nad ní převzal předseda FAČR Miroslav Pelta.

Účastníci Valné hromady zvolili rovněž nový pětičlenný výbor FC Hlinsko, v jehož čele bude opět Petr Netolický. Dalšími členy jsou Miroslav Bouška, Ivan Kembický, Roman Jůn a Martin Kapitán.