V textu zaslaném Chrudimskému deníku zastupitel mimo jiné uvádí: „V pátek 6. března jsme se zúčastnili uctění památky TGM k příležitosti jeho 165. výročí narození. Na této akci se potkali zástupci téměř všech politických uskupení zastoupených v zastupitelstvu města Chrudim. Když jsem na webu města Chrudim www.chrudim.eu spíš náhodně rozklikl aktualitu s názvem 'Město uctilo památku T. G. Masaryka', tak jsem se zhrozil. Tuto událost připomínají dvě fotografie, které svou kvalitou připomínají fotografie pořizované prvními barevnými fotoaparáty před 30 lety a špatně oskenované. To nemůžeme použít lepší kvalitu?" diví se zastupitel.

Pozastavuje se ale rovněž nad tím, že na dvou publikovaných snímcích jsou ze všech přítomných zastupitelů zachyceni pouze vybraní reprezentanti současného vedení radnice.

Prvnímu snímku totiž dominuje starosta města Petr Řezníček (SNK-ED) a na druhé fotografii je zase v popředí zachycen místostarosta Jan Čechlovský (ODS). „Ostatní občané zřejmě pro městský web neexistují," povzdechl si František Pilný.