„Na realizaci projektu bezbariérových zahrad je to jen kapka v moři, ale tím, že se o tomto projektu ví a mluví, s sebou přináší další partnery a podporovatele. Pevně věříme, že již v příštím roce budeme moci realizovat první etapu zahrady, která bude otevřena všem a dosud nekultivovaný prostor v centrální části Hlinska ožije svým životem a mísením všech generací,“ řekl ředitel Domova seniorů Drachtinka Marek Bíško a zároveň srdečně poděkoval za podporu všem, kteří se do sbírky zapojili.

Pomoci Drachtince můžete i vy, a to nákupem nástěnného kalendáře s názvem Umění stárnout. Kalendář je možné koupit v Hlinsku například v informačním centru, na Betlémě, v Městském muzeu a galerii, v Minibazaru nebo v městské knihovně.

Listopadové dny kultury pro Drachtinku ukončil o víkendu v Hlinsku benefiční ples, který byl poděkováním všem sponzorům a spolupracovníkům. Nekonvenčním zážitkem večera se stala dobročinná aukce zaměřená na umění, která pod vedením licitátora Michaela Hliněnského vynesla dalších 30.000,- Kč do veřejné sbírky.