Počasí se umoudřilo a tato tajemná noc byla jasná jako nikdy předtím. Ať už bylo ticho, smích nebo zvuky noci, vše se stalo součástí této zvláštní chvíle. Noc přilákala na hrad Košumberk na 650 návštěvníků. Tento ohromný počet návštěvníků ukazuje, že Mystérium pod hvězdami má své místo v srdcích lidí a že touha po dobrodružství a objevování tajemství je stále živá. Hlavním cílem bylo nabídnout účastníkům co nejlepší zážitek, a tak se na stašidelnou trasu pouštěly malé skupinky. Tímto způsobem byl jejich prožitek co nejintenzivnější.

Na tomto místě bychom rádi poděkovali členům spolku Rozběháme Luži za jejich neocenitelnou práci, kreativitu a spoustu volného času, který věnovali přípravám na tuto událost. Díky jim se Mystérium stalo realitou. Děkujeme také všem, kteří jim s organizací a zajištěním akce pomohli. Bez jejich přispění by to nebylo možné.

"Tohle byl nejkrásnější den našeho života!" povídaly dvě malé děti po svém příchodu do cíle. Tato slova nám připomínají, že Mystérium pod hvězdami je událostí, která zanechává stopy v srdcích všech, od nejmenších až po největší.

Ondřej Nevole