„Podařilo se tu shromáždit zhruba 350 druhů hub, z nichž velká většina pochází z oblasti Železných hor a některé houby jsme přivezli také z Vysokomýtska," hlásil mykolog Pavel Brůžek, jenž připravil výstavu společně se svým kolegou Václavem Koberou.

„Nebyli jsme na to ale úplně sami. Některé exponáty nám donesli i sami návštěvníci během trvání výstavy," svěřil se Pavel Brůžek.

Tajemné holubinky

Na výstavě bylo vidět i několik vzácných druhů, z hřibovitých hub to byl například hřib pružný. „Je to jedlá a poměrně drobná houba s intenzivně žlutými rourkami a žlutou horní částí třeně. Zdaleka tu neroste každý rok. Zajímavý je ale také vystavený hřib skvrnitý, dovezený na výstavu až z Lanškrounska," upozorňoval mykolog.

Lidé si přítomnost odborníka pochvalovali. „Dozvěděla jsem se tu třeba spoustu zajímavého o holubinkách," řekla návštěvnice Květa Křivková z Heřmanova Městce, která přišla na výstavu spolu se svou dcerkou Dominikou.

„Jsem za to ráda, protože právě u holubinek jsem si nebývala moc jistá, a tak jsem je obvykle raději ani nesbírala," dodala návštěvnice.