U pramene se sešlo na 350 turistů

Zdejší pramen řeky Chrudimky bývá pravidelně koncem roku cílem turistů z širokého okolí, aby zde s jednodenním předstihem oslavili Silvestra. Nejinak tomu bylo i 30. prosince 2011, kdy se u Filipovského pramene sešlo na 350 turistů z několika klubů nejenom chrudimského okresu, ale třeba také z Jihlavy či Havlíčkova Brodu. V místě srazu samozřejmě nechyběly opékané buřty, nějaká tekutina na zahřátí, ale hlavně se vzpomínalo na události letošního roku a kuly se plány do toho letošního 2012. Účastníci od pořádajícího klubu hlineckých turistů obdrželi i zdařilé diplomy. (pr)

Turisté z Hlinska, ale také z Chrudimě či z dalších míst okresu, si dali den před Silvestrem tradiční odpolední dostaveníčko u pramene řeky Chrudimky.

Milé setkání v mnoha případech kamarádů a dobrých známých se neobešlo bez spousty legrace a v chladném prosincovém počasí přišla vhod i trocha vánočního cukroví, čaje, nebo i něčeho ostřejšího pro zahřátí. Účastníci výpravy si s sebou přinesli také špekáčky, které si později společně opekli nad ohništěm ve volné přírodě.