Na webových stránkách pasicka.cz je výběr vskutku pestrý, zájemci mohou volit adopci opeřence nebo savců, kteří jsou trvale hendikepovaní a do přárody se už vrátit nemohou. „Adopce zvířete se počítá na období jednoho roku a není závazkem v adopci pokračovat i v dalších letech. Ceny na jednotlivá zvířata jsou symbolické z důvodu dostupnosti i menších kolektivů,“ vysvětluje Majka Cachová ze záchranné stanice Pasíčka.

Areál nedaleko Proseče na Chrudimsku zeje kvůli protiepidemickým opatřením prázdnotou. Zvířata mu přitom stále přibývají. Novými obyvateli jsou v těchto dnech zejména dravci s poraněnými křídly, netopýři, kteří se předčasně probudili a také malý zajíček, kterému volně pobíhající pes usmrtil mámu.

Léky a krmivo může stanice po nějaký čas pokrýt díky sbírce SOS Pasíčka. Její pořadatelky na provoz areálu uspořádaly aukci, která skončila výtěžkem převyšujícím 83 tisíc korun. Nemalou částkou přispěl i spolek Rozběháme Luži. „Děkujeme vám všem za srdíčko na správném místě,“ vzkazuje Majka Cachová.