Chlapcům a dívkám také přišly fandit Marie Bouchalová ze společnosti DECARO RMG a starostka Hlinska Magda Křivanová, která nad celou akcí převzala svou záštitu.

Bez odezvy

„I když je účast slušná, divíme se, že na okresním kole chybí děti z chrudimských škol," řekl nyní už sportovní veterán s evropským i světovým primátem Gejza Valent.

Koordinátor okresního kola Pavel Novák, učitel z Kameniček, na to mohl odpovědět jen pokrčením ramen. „Sám si to neumím vysvětlit, psal jsem, telefonoval a žádná odezva nepřišla," řekl.

Organizátoři tohoto velmi prospěšného projektu určeného pro mládež se prý napřesrok pokusí oslovit vedení města Chrudim a pozvat mladé sportovce do soutěže jeho prostřednictvím.

Výkony žáků byly možná i díky krásnému počasí výborné, ti nejlepší dostali tretry, na jejichž designu se podílel olypijský vítěz desetibojař Robert Změlík, který společně s Romanem Šebrle dávají díky Odznaku všestrannosti olympijských vítězů současné generaci školáků příležitost zkusit sportovní začátky podobnou formou, jaká se osvědčila jim.

Kameničky bodují

Výsledky družstev:
1. ZŠ Resslova Hlinsko
2. ZŠ Kameničky
3. ZŠ Nasavrky

První dva týmy postupují do krajského kola do Moravské Třebové, které se uskuteční 12. června.
V jednotlivcích byl absolutní vítězem Petr Sadílek (ročník 2002) ze ZŠ Kameničky. Mezi dívkami zvítězila Klára Sadílková (ročník 1998) opět ze ZŠ Kameničky. Tato sympatická sportovkyně vloni postoupila do celostátního finále a stala se mistryní republiky.

„Mám z našich reprezentantů velkou radost a velmi jim děkuji, že dělají naší škole dobrou sportovní pověst," řekl kameničský učitel a koordinátor úterní vydařené akce Pavel Novák.

Deník jako mediální partner soutěže bude i nadále výkony zástupců chrudimského okresu při soutěži sledovat.