Igelitové střecha nad výstavním prostorem první letošní chovatelské výstavy na Chrudimsku se v sobotu i v neděli prohýbala pod nánosem čerstvého sněhu. S tím si ale pořadatelé v Rabštejnské Lhotě poradili a sníh co chvíli za pomoci košťat odklízeli. Králíkům či holubům v klecích ale vůbec nic nechybělo, stejně jako početným návštěvníkům výstavy.

„Až nás překvapilo, kolik lidí i přes tu nepřízeň počasí dorazilo. Většina se přišla podívat. Jiní ale nakupují a prý je těší, že tu vždy pořídí samá kvalitní zvířata," pochvaluje si Václav Hrdý ze zdejší chovatelské organizace a očima přejíždí klece s hebkými ušáky i holubími opeřenci.

Děti přidaly kresby

Bylo se na co dívat, vždyť v Rabštejnské Lhotě se tentokrát představilo 150 kusů králíků zastupujících dvacítku chovaných plemen. Zástupci dalších patnácti plemen pak byli mezi vystavenými holuby. Příchozí se ale mohli pokochat rovněž doplňkovou výstavou exotických ptáků, mezi nimiž nechyběly například andulky, rosely či japonské křepelky, chované pro výživově hodnotná miniaturní vejce.

Ruku k dílu přiložili letos i školáci místní ZŠ, kteří výstavu zkrášlili desítkami výkresů zachycujících podobu různých domácích mazlíčků i hospodářských zvířat.