Chrudimský Rok hudby se pomalu přehupuje do druhé poloviny, a tak chrudimská radnice připravila pro hudební nadšence lahůdku. Do Chrudimě pozvala na sobotu 16. května populárního zpěváka Dana Bártu, který se proslavil známou písní k filmu Snowborďáci s názvem On my head.

Koncert začal pár minut po devatenácté hodině a zpěvák použil ze svého repertoáru zejména jazzové skladby, které předvedl společně s Robert Balzar Trio. Vystoupení na zaplněném chrudimském Resselově náměstí probíhalo ve skvělé atmosféře, celé náměstí se pohupovalo v rytmech jazzu zejména při skladbě nazvané Živý. Písně byly povětšinou oddělovány sólovými vystoupeními jednotlivých nástrojů.

Dan Bárta též zmínil, že jeho příbuzní před tím, než se odstěhovali do Karlových Varů, žili na Chrudimsku. Celý večer se nachýlil kolem půl deváté večer a celé náměstí vyprovodilo zpěváka bouřlivým potleskem.

Letošní Chrudimský rok hudby pokračuje další akcí už tento týden v pátek, kdy se ve velkém sále Muzea uskuteční muzikologická konference. Na ni naváže hudební festival mladých Athény východních Čech, který potrvá od pátku do neděle.

(ron, jaz)