„Je to světová premiéra, protože jsme si jej celý vymysleli sami. Vybrala jsem hudbu, která by se nám hodila a vytvořila choreografii. Začali jsme na představení pracovat v červnu a od září jsme zkoušeli," vysvětluje učitelka Pavla Kymplová. Na jevišti se objevili všichni žáci tanečního oboru.

Strach i úžas

A je na co koukat. Na začátku do cirkusu přichází dvě maminky s dětmi a v manéži už defilují provazochodkyně, krasojezdkyně i tygři. Hudba náhle potemní a na scéně se objevuje zlý kouzelník.

„V některých pasážích je hudba temnější, než na jakou jsou diváci u baletu zvyklí. Je to něco nového, nejsou zde jenom klasické princezny a labutě, ale třeba i skřety. Váhala jsem, zda to sem zařadit, aby se malí diváci nebáli, ale moji žáci mi řekli, že kdo viděl filmového Harryho Pottera, tak se určitě bát nebude," poznamenala Pavla Kymplová.

„Mám strašlivou trému, ale zároveň je to úžasné stát na jevišti ve světle reflektorů. Nejtěžší asi bylo naučit se chodit v kostýmu. Šaty jsou delší než já a mají hodně vrstev," dodává baletka Anna Pánková hrající roli maminky.