„Kdo si tohle vymyslel? Je tu hrozný zmatek,“ láteřil řidič Karel Buk ze Žamberka, který odmítl stát v dlouhé koloně a návštěvy Veselého Kopce se raději vzdal.

Vedoucí Souboru lidových staveb Vysočina Ilona Vojancová tvrdí, že změna režimu dopravy cestu ke skanzenu a zpět velice usnadnila. „Cedule směrovaly auta na Ždírec a poté na Dřevíkov. Odtud až do Svobodných Hamrů parkovala auta po jedné straně vozovky. Využili jsme nabídku zpevněných ploch i od zemědělského družstva a golfového klubu. Na podmáčených loukách se parkovat nedá, proto jsme po dohodě s obcí přistoupili k tomuto dopravnímu řešení. Myslím, že se dobře osvědčilo,“ uvádí Ilona Vojancová.

Dopravu řídila policie, mnoho neukázněných řidičů se totiž chtělo dostat ke skanzenu po cestě kolem hamerského zámku. Kdo proklouzl, vadil v cestě těm, kteří vyjížděli. „Počet aut jsme snížili díky autobusům z Hlinska, to také byla dohoda s obecním úřadem. Dopravní situace byla jistě lepší, než vloni,“ míní Ilona Vojancová.

Vyrazili jste o víkendu také na Veselý Kopec? Jaké byly vaše zkušenosti a zážitky po cestě? Zaskočila vás změna režimu? Napište o nich do diskuze, kterou najdete pod článkem!