Členové Aeroklubu Skuteč pro ně připravili bohatý program, a to nejenom ve vzduchu, ale také na zemi-letecké vystoupení, hry a soutěže, ukázku výcviku kynologů ze Skutče, představení leteckých modelářů, mladých závodníků motokrosu, vojenských veteránů, seskoky parašutistů, repliky historických letadel atd. Hlavním partnerem letošního 4. ročníku byla společnost Provident Financial, která přispěla 120 000 korunami.

Největší nadšení návštěvníků ale vyvolaly lety nad Skutčí a okolím. O ty se postarala čtyři letadla, s nimiž se během dne proletěly všechny děti-a to i s tělesným postižením.

"Program leteckého dne přinesl mj. vystoupení leteckých akrobatů, nechyběl mezi nimi ani reprezentant a mistr Evropy v letecké akrobacii Jan Rozlivka s akrobatickým speciálem SU 31. Den, který opět moderoval Petr Jančařík, završilo společné opékání buřtů a diskotéka. V neposlední řadě bych ještě ráda připomenula, že záštitu nad touto charitativní akcí převzal hejtman Pardubického kraje Ing. Ivo Toman," řekla nám Jana Kincová z Aeroklubu Skuteč.

"Provident Financial se ve svých aktivitách společenské odpovědnosti dlouhodobě zaměřuje na podporu znevýhodněných či handicapovaných spoluobčanů. Proto jsme využili možnosti podílet se na organizaci této akce. Doufáme, že si všechny děti, ke kterým bohužel osud nebyl příznivě nakloněn, tento den pořádně užily a budou na něj mít příjemné vzpomínky," doplnil Ondřej Holoubek ze společnosti Provident Financial.