Myslivci ale nejen chodí se svojí „flintičkou“ do lesa a na čekanou, ale také něco dělají pro zvěř a pro lesní porost.

Na uplynulou sobotu a neděli si příznivci svatého Huberta připravili výsadbu stromků. Sraz byl vždy brzy ráno a s sebou si vzali pracovní náčiní, něco k snědku i na zahřátí. Čtyřicet účastníků a jejich rodinných příslušníků se pak rozdělilo do šesti skupin. Výsadba 2 800 jedlí a 4 200 buků byla připravena v prostoru přírodní rezervace Oheb.

Výsadbová činnost je prováděna pro obnovu smíšeného lesa. Sazenice jsou sázeny v místech oplocenek a tak jsou chráněny proti okusu lesní zvěří. V sobotu přálo dobré počasí a tak šla práce hezky od ruky a na neděli zbylo už jen málo.

„Výsadba stromků probíhá ve spolupráci s Honitbou Javorka, CHKO Nasavrky a Lesy ČR již dlouhá léta a nejlepší dobou pro sázení je právě podzim. Podobnou výsadbu prováděli účastníci i vloni. Jednou z velmi dobře hodnocených činností bylo také v roce 2007 čištění lesa v prostoru Hedvičina údolí,“ pochvaloval si nájemce honitby Vladislav Zelený z Třemošnice.

Revírník Pavel Starý k tomu dodal: „Akce je financována z programu Péče o krajinu Ministerstva životního prostředí, administrována je Správou CHKO v Nasavrkách a celé věc probíhá v režii Lesů ČR.“ Všichni brigádníci se na závěr shodli na tom, že se jedná o dobrou pomoc přírodě

(pk, man)