Obžinky rok od roku zrají do krásné tradice. Kdo tuto slavnost o víkendu navštívil, musí uznat, že už jde o „rodinné stříbro“ města.

Pořadatelé, Chrudimská beseda a Národopisný soubor Kohoutek, přichystali pestrý program, který trval od pátku až do neděle. Na Resselově náměstí a neděli ráno i v kostele Nanebevzetí Panny Marie interpreti z tuzemska i zahraničí předváděli to nejlepší z folkloru svých regionů. Návštěvníci Obžinek se tak mohli na vlastní oči a uši ujistit, že hudbu předávanou z generace na generaci nemůže potlačit sebehlučnější elektronická muzika jednadvacátého století.

Sobotní jarmark nabídl bohatý sortiment zboží. Zejména ženy byly nadšené z originálních šperků vytvořených z vytepávané mědi, korálků či polodrahokamů. Nizozemští přátelé z partnerského města Ede prodávali sýry a předváděli některá tradiční řemesla své země.

Vzduchem se šířila vůně koláčů a bramboráků promísená s dýmem vycházejícím z pracoviště mistra kováře. Výtvarná dílna vedená Kamilou Skopovou, autorkou myšlenky Obžinek, byla zaplněna dětmi, ale i dospělými.

K městským chrudimským slavnostem lze dodat jediné: bravo!