Některým závodníkům už asi bylo zima, a tak se nedostavili. Ale byli i tací, co dojeli z Poličky po vlastní ose. Příjemně vytopený sál sokolovny se stal zázemím pro vedení závodu, závodnický guláš, kola i samotné závodníky. Načerpání tepla mělo zásadní význam pro vývoj závodu.

Zahřívací okruh po trati běhu, zdlouhavé vysvětlení kudy se pojede a start. Trať vedla k Budislavi lesnatým terénem Městských a Toulovcových maštalí. Značení z minulých závodů bylo problémem, který vyústil v několikeré zakufrování. Tak se stalo, přibližně v polovině trati u obce Borek, se nejlepší bikeři ocitli na konci závodnického pole. Do konce závodu ale stihli dojet na prvních místech. Jen rozestup byl menší. Poslední disciplína, pití piva, opět zamíchala pořadím.

A kdo a jak dopadl ve výsledkové listině? To se všichni dozvěděli na večerní diskotéce v prosečské sokolovně. Zpestření programu byla minisoutěž v páce, kterou řídil Aleš Bejr, vítěz několika kol Poháru ČR v páce, cvičitel fitness. Po půlnoci došlo k vyhlášení nejlepších. Oficiální část zakončil společný tanec vítězky a vítěze Tuplák tour 2008.


Celkové pořadí - muži:
1. Javůrek Jiří
2. Jožák Jiří
3. Šplíchal Jiří
Celkové pořadí - ženy:
1. Fišerová Kristýna
2. Tulachová Iva
3. Eisnerová Petra

Jiří Feltl