Takové hokejové utkání zimní stadion dlouho nehostil. Komentátor již na začátku prozradil, že ho platí jeden z týmů. Jeho „chlebodárci“ do něj za nepříznivý výrok strkali a za vyloučení ho přetahovali přes mantinely. Během utkání se strhla bitka. To vše k pobavení diváků zápasu hokejového týmu HC Olymp vedeném Martinem Dejdarem a výběru Chrudimě, který byl složený z aktivních i dnes již rekreačních sportovců města, mladých hokejistů i manažerů.

Tým Olympu vyjel na led s oporami z řad herců, sportovců, spisovatelů a s dalšími populárními osobami. Brusle si kromě Martina Dejdara a jeho syna Matěje například obuli Aleš Valenta, Josef Hausman nebo Alan Babický. Očekávaný Dominik Hašek nakonec do Chrudimě nedorazil.

Hra nabídla mnoho brankových příležitostí a hraných šarvátek na ledě. Nechybělo ani vystoupení kouzelnické skupiny, step, kaskadérské kousky. Bitku rozháněl manažer Olympu střelbou z pistole, na ledě se objevil i hořící hráč. Diváci během programu houfně odcházeli domů, ti vytrvalí se však mohli zúčastnit hry o balení energetických nápojů, sud piva nebo si mohli odnést domů dres Olympu společně se stolním hokejem. Utkání skončilo po samostatných nájezdech smírně remízou. „V Chrudimi se nám líbí, už jsme tu jednou hráli, a rádi přijedeme potřetí,“ dodal k utkání Martin Dejdar.

Utkání bylo benefiční. „Hokejisté Olympu hráli bez nároku na honorář. Peníze pošleme Nadaci Emil, která podporuje děti s těžkým zdravotním postižením, jež se chtějí věnovat nějakému sportu pro ně určenému,“ řekl manažer HC Olymp Roman Roun.

(jaz)