Od jihu na sever zamířila v sobotu přes chrudimský okres kolona historických vozů, která propagovala nejznámější místa Hlinecka a Chrudimska.

Hlavní myšlenkou projektu Trofeo Niké Bohemia 2008 je propagace regionu, měst a obcí za využití výjimečných historických automobilů. Projekt spočívá ve spanilé jízdě pětadvaceti historických vozidel. Trasa prochází místy s nejzajímavějšími přírodními krásami či technickými a kulturní památkami, s důrazem na regionální tradice a gastronomii.

První zastávka nablýskaného konvoje se uskutečnila v hlineckém Betlémě. Vozy pak po několika desítkách minut pokračovaly k odpolední zastávce u skanzenu na Veselém Kopci. V podvečer se pak celá kolona seřadila před zvědavými diváky v blízkosti slatiňanského zámku.

Do Slatiňan dorazila auta zhruba s půlhodinovým zpožděním. Drtivá většina zvědavců, z nichž mnozí měli v pohotovosti připravené fotoaparáty, si ale ráda počkala. Tím spíš, že k večeru konečně ustal déšť, provázející jinak uplakanou sobotu v chrudimském okrese.