Toto centrum vzniklo v rámci městského programu prevence kriminality. „Mohli jsme ho realizovat díky grantové podpoře Ministerstva vnitra ČR a města Hlinska," informuje Jiří Hrabčuk, koordinátor projektu Zdravé město a Místní agenda 21.

Zařízení dostalo jméno Pohoda Cool a bude otevřeno v od úterý do čtvrtka od 16 do 21 hodin a pátek a sobotu od 16 do 22 hodin.

V novém klubu je pro návštěvníky připraveno mnoho herních prvků, stolní fotbálek, profi kulečník, elektronické šipky, multimediální místnost a spousta dalších zajímavostí. Kdo neholduje sportu, může si v prostorách centra jen posedět, popovídat s přáteli, podívat se na svůj oblíbený film, poslechnout hudbu, zahrát si na herních počítačích, nebo se zapojit do mnoha připravovaných aktivit. Návštěvníci se budou moci občerstvit i v malém baru, který je součástí klubu. O provoz se postarají členové občanského sdružení Médea Hlinsko, kteří mají dlouholeté zkušenosti s prací s mládeží.

„Neváhejte a přijďte se podívat, přijďte posedět, zabít nudu, vyplnit místo ve svém volném čase, poznat nové kamarády, něčemu se přiučit. Těšíme se na vaši návštěvu," vzkazuje mládeži Jiří Hrabčuk.