„Návštěvníků bylo sice o něco méně než v předchozích letech, ale den se i tak velmi vydařil. Proběhly závody jezdců v maskách, těch bylo 75, ale jela se i soutěž lyžařů bez masek,“ uvádí ředitel závodu Petr Poula ze Ski klubu Hlinsko.

Sobota na hlinecké sjezdovce představovala v letošní sezóně již stý den, kdy se tu lyžovalo. Zdá se tedy, že končící zima bude v Hlinsku patřit spíše k těm vydařenějším. Vleky se totiž stále nezastavují. „Sníh je zatím výborný a ještě nám chvíli určitě vydrží. V noci na sobotu mrzlo, a tak je ho na sjezdovce v průměru kolem čtyřiceti centimetrů. Předpokládám, že letos budeme ve srovnání s loňskem lyžovat o něco déle,“ uzavírá Poula.

Tento týden tedy bude sjezdovka otevřena bez omezení. Se zkrácením provozní doby počítají v Hlinsku až od příštího týdne, kdy členové Ski klubu odjíždějí na tradiční ukončení sezóny do Francie.

A jak to bude dál? O tom rozhodne až vývoj počasí v následujících dnech. Aktuální informace o provozu lyžaři stále najdou na webových stránkách Ski klubu Hlinsko.