Celkové náklady se vyšplhaly na 8,2 milionu. „Šest set tisíc korun zaplatí obec,“ říká starosta Prosetína Martin Havel. Areál mohou využívat příznivci hned několika sportovních odvětví. Kromě fotbalistů jsou to tenisté, futsalisté, volejbalisté, nohejbalisté, házenkáři a možná někdy i mažoretky, protože hřiště je skutečně multifunkční.

„V sobotu už byli na hřišti hrát tenisté. Plochu osvětlíme a sportovci tudíž budou moci být v areálu i ve večerních hodinách,“ poznamenal starosta Havel. Hřiště budou Prosetínští zvelebovat dál. „Jsem místní rodák a pokládám ho za chloubu. Určitě tady brzy vybudujeme i sportovní hospodu,“ usmívá se skutečský řezník a uzenář Oldřich Čejka.

Místní organizovaní sportovci nebudou za užívání multifunkční plochy platit nic. Pokud by se našli zájemci, kteří si chtějí zahrát třeba futsal a spojit ho s firemní nebo soukromou oslavou, obec bude nájemné požadovat.

Nově otevřený areál včera navštívilo hodně místních lidí. Zejména děti se vyřádily na klouzačce a dalších herních prvcích na svém hřišti, jež je součástí areálu.