Projekt snižování energetické náročnosti budov v jeho majetku tak pokračuje, v plánu už je vznik dalších elektráren. Stejně jako v předchozích případech vyrostly fotovoltaické panely na městské budově, tentokrát dokonce na střeše samotné radnice na Resselově náměstí.

„Na již dvou projektech jsme si ověřili, že se nám fotovoltaické elektrárny vyplácejí a skutečně generují úspory. Kupříkladu na budově OSPODu v Pardubické ulici jsme od poloviny roku 2018 vyrobili elektřinu v hodnotě 207 tisíc korun a sloučením odběrných míst ušetřili dalších 168 tisíc na poplatcích,“ řekl starosta města František Pilný.

„Celková úspora je tak 375 tisíc korun a návratnost investice do fotovoltaické elektrárny vychází na čtyři a půl roku, to je skvělé,“ dodal. Chrudim má vlastní energetickou politiku, využívání fotovoltaických zařízení z ní vychází. Současně má zaveden systém managementu hospodaření s energií. Vše je součástí dlouhodobého úsilí o dodržování zásad dobrého hospodaření a snižování energetické náročnosti.