„Je pravdou, že Francouzi zatím moc spokojeni s průběhem šampionátu nejsou. Převládá zklamání a rozladění,“ konstatoval místopředseda pardubické pobočky Francouzské aliance Petr Stránský.

„Na předchozím mistrovství světa, které se konalo v roce 2006 v Německu, získala Francie stříbrné medaile a teď v Jihoafrické republice možná ani nepostoupí ze skupiny A. Navíc ještě nevstřelila gól a ze dvou zápasů, s Mexikem a Uruguayí, má jediný bod,“ podotkl Petr Stránský.

„O tom, že tým Francie asi není v optimální pohodě, svědčí i konflikt, který vyvrcholil po vyřazení útočníka Nicolase Anelky z kádru. Pokud došlo dokonce k bojkotu tréninku, tak asi komunikace uvnitř mužstva není bezproblémová,“ uvedl místopředseda Francouzské aliance.

„Situace před dnešním posledním zápasem ve skupině určitě není jednoduchá. I proto, že ani vítězství s domácí Jihoafrickou republikou ještě nemusí nic znamenat. Myslím, že Francie sice vyhraje 2:1, ale k postupu ze skupiny to stejně stačit nebude,“ řekl Petr Stránský a dodal, že země galského kohouta je blízko kolapsu, který se stal po prvenství na domácím šampionátu v roce 1998. „O čtyři roky později to byl v Jižní Koreji totální propadák. Tým tehdy též nedal ani gól a skončil svou pouť s jediným bodem v základní skupině,“ uzavřel.