Nyní si šestasedmdesátiletý muž užívá spolu s manželkou zaslouženého odpočinku. Volný čas tráví oba nejraději na chalupě v osm kilometrů vzdáleném Tuchově.

František Novotný začal řídit město v roce 1986 ještě jako předseda národního výboru. Po změně společenských poměrů pak opakovaně vítězil v komunálních volbách jako kandidát SNK-ED. Po úspěšných volbách roce 2006 už nicméně o post starosty neusiloval. Zaujal pozici místostarosty, ze které pak další roky pomáhal ve funkci svému tehdejšímu nástupci.

„Zrovna nedávno jsem si jen tak pro sebe propočítával, že za dobu mého působení jsme v rámci všemožných projektů investovali v Třemošnici zhruba 300 milionů korun,“ vzpomíná František Novotný, který se před lety zasadil například o výstavbu nové radniční budovy a celého nového městského centra. Šlo o investici za 80 milionů korun v tehdejších cenách.

„Dnes už do vedení města nikomu moc nemluvím. Samozřejmě mi to ale úplně nedá a práci svých nástupců alespoň zdálky sleduji. Myslím, že si vůbec nevedou špatně,“ přemítá někdejší starosta.

Ruce do klína František Novotný přesto tak docela nesložil. „Na chalupě je pořád co dělat. Kolem domu i kolem zeleně. Chováme taky několik králíků a slepic. A samozřejmě pečujeme ještě o naši Terinku,“ dodává František Novotný a zvedá přitom s citem do náručí desetiletou fenku boloňského psíka.