„V Era - Pack mám důvěru,” říká chrudimský místostarosta Roman Málek.

Peníze mají být užity na úhradu technického a organizačního zajištění a nesmí být použity na úhradu komerčních aktivit, občerstvení, mezd apod.

Příslušnou smlouvu krátce nato podepsal i místostarosta města Roman Málek, do jehož agendy oblast chrudimského sportu spadá a který také návrh na dotaci na zastupitelstvu předkládal.

Hlasy pro i proti

„Futsal je velmi divácky navštěvovaný a zároveň dělá Chrudimi velmi dobrou propagaci u nás i v zahraničí. I přestože se jedná o profesionální sportovce, myslím si, že se jednalo o velmi rozumné rozhodnutí. Ve futsalový klub FK Era Pack mám důvěru,“ říká Málek s tím, že tentokrát je velmi spokojen. Málek připomíná, že před rokem a půl byl jedním ze tří zastupitelů a jediným viditelným politikem, který nepodpořil tehdejší poskytnutí dvoumilionové dotace pro hokejisty HC Chrudim s. r. o., neboť se prý již tehdy obával finančních machinací. „To se následně potvrdilo a do dnešního dne řeší město spor o vrácení statisíců korun z této dotace,” doplnil Málek.

Rozhodnutí zastupitelů o finanční podpoře futsalistů ale nebylo bezvýhradné. Hlasovali proti němu Luděk Vlk a Petr Lichtenberg ze Strany svobodných občanů. „Na našem stanovisku, že veřejné peníze do profesionálního sportu nepatří, se nic nemění,” vysvětlil Petr Lichtenberg.