Ve městě dojde od září ke sloučení dvou základních škol, a to Dr. Peška a Husova. V každé budově bude jedna první třída. Z lednových zápisů vyplývá, že rodiče preferují budovu v klidném sídlišti před objektem, který stojí v blízkosti rušné Palackého ulice a čtvrti pod nádražím s přízviskem „Bronx“.

Zatímco se do první třídy ve škole Dr. Peška přihlásilo čtyřicet dětí, v „Husovce“ jich evidují osmnáct. „Moje dcera chodí do školky v sídlišti Dr. Peška a má tam spoustu kamarádek. Bude se muset s nimi rozloučit, protože my bydlištěm spadáme pod ZŠ Husova. Dost se toho obávám. Děsí mě každodenní přecházení ulice plné aut a také mi vadí skutečnost, že dcerka bude chodit do školy, do které dochází i mnoho dětí z nepřizpůsobivých rodin žijících v Revoluční ulici. Zrovna nedávno nás s nadávkami a kopanci napadla malá romská holčička u Billy, tak vím, o čem mluvím,“ říká maminka budoucí prvňačky, jež si z obavy o klid své rodiny přeje zůstat v anonymitě.

Místostarosta Pavel Kobetič si nemyslí, že by byly tyto obavy opodstatněné. „Základní školou Husova už prošlo mnoho žáků bez ohledu na to, kde budova stojí. Není důvod první třídu v tomto objektu odmítat kvůli blízkosti čtvrti pod nádražím,“ tvrdí Kobetič.

Ředitel ZŠ Dr. Peška Zdeněk Chaloupka míní, že rodiče sloučení dvou základních škol plně nepochopili. „Je to ve městě úplně nová věc, kterou provázejí fámy. Hovoří se třeba o tom, že se budova ZŠ Husova úplně vyprázdní, což je nesmysl,“ zdůrazňuje Chaloupka, který v červnu odchází z ředitelské funkce.