Svou účastí v turnaji hráčů podpořili tuto charitativní akci také 1. náměstek primátora města Pardubic Alexandr Krejčíř s manželkou Janou Krejčířovou, členkou správní rady SVÍTÁNÍ a náměstci primátora Jan Kislinger a Michal Koláček. SVÍTÁNÍ Cup 2008 podpořil svou účastí také radní Pardubického kraje Miloslav Macela. Významným hostem golfového turnaje byl také herec Martin Dejdar, který přijel povzbudit žáky a klienty školy SVÍTÁNÍ k velikému sportovnímu nasazení a skvělým výkonům.

V závěru programu byla již tradičně uspořádána dražba, jejíž výtěžek v letošním roce překonal veškeré dřívější rekordy a vyšplhal se na 150. 000 Kč. „Výtěžek turnaje bude věnován škole SVÍTÁNÍ a bude použit na výměnu autosedaček ve svozových autobusech, které vozí děti každý den do školy a zpět. Jsme nesmírně potěšeni, že se nám podařilo podpořit dobrou věc,“ uvedla za školu SVÍTÁNÍ i za hráče členka správní rady SVÍTÁNÍ Jana Krejčířová.

Turnaj je jedinečnou příležitostí, na které se u skvělého sportovního zážitku potkávají žáci, jejich rodiče a sourozenci se zkušenými golfisty, a která tak má vedle velikého charitativního přínosu také důležitý integrační význam.

„Letos jsme s naším synem Petrem přijeli poprvé a celá akce se nám velmi líbila. Pro děti to byl velký zážitek a určitě jim i zvedlo sebevědomí, když byli při oceňování zváni jednotlivě a pozornost byla v tu chvíli věnována jen jim,“ uvedla za rodiče Jaroslava Kobylková z Pardubic.