Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči skončili 
v Pekle

Hlinsko – Včera pět minut před devátou ráno zazněl v zábavním podniku Peklo Čertovina u Hlinska poplach. Varovný signál vyslalo čidlo oxidu uhelnatého, pročež museli návštěvníci i zaměstnanci budovu opustit. Teprve venku se zjistilo, že čtyři lidé schází a jsou stále uvěznění uvnitř.

2.11.2016
SDÍLEJ:

Cvičení hasičů v PekleFoto: HZS Pardubického kraje

Tak začalo další cvičení hasičů, při kterém trénovali především záchranu osob ve členitém, podzemním terénu. Budova Pekla je na to přímo ideální, neboť se skládá z celkem sedmi pater a klesá do hloubky dvanáct metrů.

1. STUPEŇ POPLACHU

Jak uvádí mluvčí hasičů Vendula Horáková, pracovníci recepce událost ohlásili na linku 150, Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje vyhlásilo 1. stupeň požárního poplachu a na místo byli povoláni profesionální hasiči z Hlinska a Chrudimi a dobrovolné jednotky z Krouny a Hlinska.

Velitel zásahu rychle zjistil, co se děje, a začal dávat rozkazy: „Ihned byla vytvořena průzkumná skupina hasičů, která v dýchacích přístrojích a vybavena přístrojem GAS-alert mikroklip pro měření množství nebezpečných látek, prověřila prohlídkový okruh," popisuje první okamžiky zásahu Vendula Horáková.

ŠŤASTNĚ NALEZENÍ

Jakmile k Peklu přispěchali další hasiči, ihned zformovali další průzkumné skupiny a vyrazili do podzemí. Podařilo se najít dva ztracence, kteří byli schopní chůze. Hasiči jim na tvář přitiskli takzvanou vyváděcí masku, se kterými opustili volnočasové centrum. Zbylí dva návštěvníci však na tom byli zle.

Bezvládná těla museli hasiči naložit na nosítka a vynést je na denní světlo do bezpečí. „Hasiči v průběhu cvičení prováděli měření přístrojem a zjišťovali nebezpečné koncentrace CO a CO2," doplňuje mluvčí hasičů.

Cvičení hasičů v Pekle

Pohyb objektu, jakým je Peklo Čertovina je, vyžaduje pozornost. „Jsou umístěny vystavované předměty, podlahy a stěny nemají hladké povrchy. Stavební konstrukce jsou tvořeny dřevěnými nosníky a sloupy, kamenným zdivem a klenbami," popisuje úskalí, se kterými se zasahující hasiči museli potýkat, Vendula Horáková. Zábavní podnik neměl podle jejích slov izolaci proti spodní vody, vyvěrající voda je naopak začleněna do interiéru.

„Provedení cvičení mělo za cíl seznámit jednotky hasičů se stavbou a možnými riziky. Hasiči v dýchacích přístrojích nacvičovali záchranu osob z podzemních prostor Pekla, z nichž některé utrpěly úraz padajícími konstrukcemi a jiné osoby se nadýchaly jedovatých plynů.

Dalším cílem cvičení byl nácvik evakuace osob z ohroženého prostoru i zjištění dojezdových časů zasahujících jednotek, seznámení jednotek požární ochrany se stavbou a možnými riziky a zjištění průchodnosti a funkčnosti únikových cest a nouzového osvětlení," dodává Vendula Horáková.

Autor: Lukáš Vaníček

2.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Ilustrační foto

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Chrastecká škola plánuje investice za 18 milionů

Chrast – Chrastecká základní škola 4. listopadu oslaví 140. výročí založení. V současné době ji navštěvuje 468 žáků a na jejich vzdělání se podílí 66 zaměstnanců, z toho například 18 asistentů pedagoga

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení