Když je tranzitní doprava ve městě v „normálním" režimu, auta se v dlouhých kolonách táhnou jako šneci. Pokud se ale objeví nadměrný náklad anebo má nějaké auto nenadálou poruchu, nastane dopravní kolaps. Tento týden ho zažili řidiči už dvakrát.

Nejprve průjezd blokoval kamion s turbínou, který se nemohl vytočit na ostrůvku, ve středu odpoledne došlo na Bídě k poruše kamionu a v ten moment se doprava v Chrudimi zastavila.

Kritika kruháků

Lidé psali na facebook ze svých mobilních telefonů, kde právě stojí a jak jsou naštvaní. Kruhové objezdy se ucpaly, špatná byla situace na silnici vedoucí do Ostřešan i na opačné straně u obchodního domu Tesco.

„U Guláška je to katastrofa! Potřeboval jsem se od nemocnice dostat za šraňky a bylo to nemožné, protože se na kruhák řidiči nacpou, i když vědí, že celá Chrudim stojí a je nemožné se hnout. Chrudim je jedno velké parkoviště, zhasněte motory, zamkněte auta a běžte se do hospody ohřát," napsal jeden z diskutujících. Další debatér radil vyměnit auto za kolo. „Předjel jsem celou kolonu," pochlubil se.

Odklon dopravy

Středeční kolaps zaviněný poruchou kamionu se snažili zmírnit policisté. „Na okrajích města jsme odkláněli dopravu. S tím, co se dělo uvnitř Chrudimi, nešlo z naší strany nic učinit," řekl mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.