Jedná o národní přírodní rezervaci „Lichnice – Kaňkovy hory“, která se rozkládá na části Železnohorského hřbetu a také v místech mezi Pekelským rybníkem a Třemošnicí, kde protéká Zlatý potok Hedvičiným údolím.

Čtyřlístek si dal sraz na náměstí společně s přírodovědným kroužkem, který vede Eva Čermáková při základní škole, poté se účastníci vydali na podzimní úklid krásného údolí. S sebou měli igelitové pytle, rukavice a drobné nářadí. „Úklidová četa“ se zde setkala s civilizačními odpadky, které poškozují ráz přírody. Cestu a přilehlé okolí od Třemošnice až k Pekelskému rybníku pročistili, sebrali vše možné, co zde lidé zanechali: plastové láhve, oděvy, papíry, umělohmotnou tříkolku, plastové kryty od kol a plno dalšího nepořádku.

„Čtyřlístek dělá podobné akce dvakrát do roka, na jaře úklidem probouzí přírodu a na podzim odstraněním různých druhu odpadků zase přírodu připravuje k zimnímu spánku a svým činem tak pomáháme podzimní přírodě“ sdělila Pavla Alvarezová.

Barevné dny podzimu a slunné počasí tomu všemu přálo a pro dvacet účastníků to byla i také krásná procházka s dobrým činem. Po dětí a dospělých příchodu k Pekelskému rybníku bylo pro všechny připraveno malé občerstvení.

(pk)