Akce s kulturně společenským přesahem se účastní 144 soutěžících nejrůznějšího věku s mentálním nebo kombinovaným postižením.

Účastníci dorazili z Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského kraje, ale nechybí ani zástupci kraje Vysočina. S týmy přijelo též 37 trenérů, kteří poskytují svým závodníkům pomoc a podporu.

V úvodním odpoledni se uskutečnil slavnostní nástup, při kterém místostarosta města Třemošnice Stanislav Peca a ředitelka her Martina Hurtová přivítali zúčastněné a popřáli jim hodně štěstí. Po trojím zvolání „zdar, zdar, zdar" lehkoatletické soutěže začaly.

Kvůli nepříznivému počasí se konala první disciplína, běh na 50 metrů, v místní tělocvičně. Všichni sportovci měli týmového ducha, který jim pomáhal při běhu na čas.

Na programu byly i venkovní hry – hod míčkem do dálky, vrh koulí a skoky do dálky, které si všichni užili a zažili spoustu legrace. Týmy se navzájem podporovaly a poskytovaly oporu protihráčům. Sportovat s handicapem není zrovna jednoduché, i přesto byla na tvářích závodníků vidět radost a chuť sportovat a snažit se porazit konkurenci. Hry byly díky trenérům dobře zorganizovány. Hned první den byl zakončen večeří, kterou si všichni po velkém výkonu zasloužili. Nechyběl ani maškarní ples, který byl určen pro všechny závodníky i trenéry.

Zdeněk Sasín ml.