Až do soboty 7. března mohli účastníci charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku přihlašovat snímky svých výtvorů. Počasí nepřálo všem, a tak část sněhuláků není ze sněhu, ale z papíru, keramiky nebo jej tvoří sami účastníci.

Široká veřejnost nyní může vybírat ten nejlepší nápad a provedení. Na sociální síti Facebook nyní vznikla galerie Sněhuláci pro Afriku , kde uživatelé mohou podpořit označením „To se mi líbí" jakýkoli počet fotek. Hlasování potrvá do 22. března.

Příkladem mohou být žáci ze Základní školy Chrast, kteří před školou zformovali tři velké kruhy a s barevnými papíry nad hlavou vytvořili obrys obrovského sněhuláka. Nechyběl ani klobouk, mrkev a oči. V galerii se jejich snímek nachází pod číslem 228.

„Cílem akce není strhnout vlnu boje o hlasy a o vítězství za jakoukoli cenu. Soutěžní album má přiblížit akci veřejnosti, zapojit rodiče, kamarády, známé dětí či veřejnost, která náš projekt podporuje, aby svým hlasem dali najevo, že si váží tvořivosti dětí, jejich nápadů, a hlavně jejich nesobeckosti, ochoty pomoci dětem jinde ve světě," říká organizátorka projektu Michaela Böhmová.

S projektem Kola pro Afriku se už chrudimští obyvatelé setkali, a to v září, kdy se zde podařilo vybrat na 60 kusů nepotřebných bicyklů, kterou společnost Kola pro Afriku následně převeze do africké Gambie. Tamní děti totiž musí do školy chodit i několik desítek kilometrů a kolo jim tak výrazně usnadní docházku.

Za každého přihlášeného sněhuláka autoři zaplatili poplatek 50 korun. Výtěžek pomůže s úhradou nákladů na převoz takto vybraných kol do Afriky.