„Město Hlinsko se rozhodlo pro ekologický krok, kdy si vánoční strom zasadíme a budeme se dívat každý rok, jak roste, bude větší a větší a budeme ho zdobit čím dál tím větší. To je náš sen,“ Deníku řekla organizátorka akce Petra Plisková.

K vidění zde bylo velké množství vánočních dekorací spojených s prodejem a možností občerstvení v podobě horké medoviny, svařáku, kávy, čaje či čokolády.

Žďárec u Skutče
VÁNOČNÍ ANKETA: Nejkrásnější vánoční strom na Chrudimsku má Ždárec u Skutče

Pro ty nejmenší si organizátoři připravili doprovodný program, o který se postaral jako tradičně čert, anděl a Mikuláš. Někteří tak dostali od čerta poslední šanci, aby se zlepšili, jiní se pro změnu zase pořádně objali s andělem a obdrželi něco dobrého od samotného Mikuláše.

Podvečer patřil i žákům základní školy, kteří zde vystoupili a zazpívali vánoční koledy a kteří tak navodili příjemnou atmosféru k rozsvícení vánočního stromu. Samotné rozsvícení stromu proběhlo v 18:00 hodin.

„Byla jsem docela překvapená, že ten strom je malý, ale jelikož jsem se dozvěděla proč, tak mi to přijde jako dobrý nápad. Hlavně ať máme klidné vánoční svátky,“ svěřila se paní Pavlína z Chrudimi.