Den otevřených dveří v hlineckém Pivovaru Rychtář se stal během uplynulé soboty snad vůbec nejnavštívenější letošní akcí ve městě.

„Jelikož jsme nevybírali vstupné, nevíme, kolik lidí přesně přišlo. Jejich počet ale odhadujeme na zhruba pět tisíc,“ uvedla obchodní ředitelka pivovaru Lenka Vedrová.

S obrovskou návštěvností se pojil i velký zájem o exkurze ve výrobních prostorách pivovaru, kde se stále pivo vaří tradičními technologiemi. S procesem výroby, zrání a stáčení hlineckého piva se tu seznámilo na 1600 návštěvníků.

Mnozí z příchozích také nezůstali nic dlužni pověsti Čechů jako národa s největším množstvím konzumovaného piva na hlavu. Výsledkem bylo, že se během celého dne v areálu pivovaru vytočilo a vypilo přibližně 14 tisíc piv. Kromě běžných druhů se tentokrát mohli milovníci pěnivého moku potěšit i třináctistupňovým pivem 'Hlinecké', jež bylo uvařeno a uvedeno do prodeje právě jen při této mimořádné příležitosti. Oblibě se těšila i ostatní piva Rychtář, zejména speciálně chmelená várka ležáku Rychtář Premium a také kvasnicové pivo Rychtář Natur.

Setkání v pivovaru se ale nescvrklo jen na prohlídku podniku a pití jeho produktů. Těžiště programu, který začal po poledni a končil až v nočních hodinách, tvořila i nejrůznější hudební a kulturní vystoupení včetně doprovodných soutěží a ukázek. Na pódiích se představily kapely Hlinečanka, Váh, Túfaranka, Klondike, Artur, nechyběli ani šermíři či ukázka výcviku psů. Zahrály také kapely Basic Experience, Nebe, Mandrage, Vladimír Mišík & ETC, Petr Kolář, Kryštof či Fast Food Orchestra.