Do města měl v plánu namířit další obchodní řetězec, Kaufland. Jeho příchod byl podmíněn změnou územního plánu, kterou na svém zasedání zastupitelé neschválili o jeden jediný hlas.

Zřejmě únava

Na rozhodnutí se zřejmě podepsalo únavné a dlouhé jednání o vyhlášce regulující výherní hrací automaty a terminály. Po pětihodinové diskuzi byli zastupitelé poměrně rozrušeni a ze shody v hlasování sešlo.

Kaufland přitom nabízel vytvoření nejméně padesáti pracovních míst, což je s ohledem na vysokou nezaměstnanost v Hlinsku velmi zajímavá nabídka. Podle původního plánu investora by měl nový obchodní dům stát podél Poličské ulice v části nevyužívaného areálu firmy Megatech. Developer nechce omezit stávající výrobu, a proto je v plánu postavit prodejnu namísto starých plechových budov a náletových dřevin.

Investor nabídl nejméně pět desítek pracovních míst, ujistil místní živnostníky, že jim nevytvoří konkurenci a naopak se zmínil o případných volných obchůdcích ve své prodejně. Ani to zastupitele města Hlinska nepřesvědčilo k tomu, aby většinovým počtem hlasů odsouhlasili změnu územního plánu.

Nová žádost

Dá se ještě něco zachránit anebo je vše ztraceno? „Developer by musel podat novou žádost, jiná možnost skutečně není," řekla starostka Magda Křivanová.