Podle starosty Miroslava Krčila by pro příští rok z hlinecké pokladny odešlo na investice řádově 90 milionů korun, přičemž budoucnost dvanácti projektů je přímo závislá na to, zda na něj město získá dotaci.

To platí například pro zamýšlený přestupní dopravní terminál, který by měl vyrůst u hlineckého vlakového nádraží a pohodlně by tu bylo možné zaparkovat auto i kolo a nasednout to vlaku či autobusu.

„Máme projektovou dokumentaci, stavební povolení, požádáno o dotaci a nyní netrpělivě čekáme na rozhodnutí,“ popisuje aktuální stav projektu starosta Krčil a zmiňuje další plány, které by vedení hlinecké radnice v následujícím roce realizovalo:

„Počítáme s přípravou dalších třiceti stavebních parcel v lokalitě na Drachtinách. Do poloviny roku by mohl být projekt hotový. Chtěli bychom také postavit parkoviště podél teplárny asi pro 40 aut na kraji sídliště, abychom posunuli řešení problému s nedostatkem parkovacích míst v této lokalitě,“ uvádí Miroslav Krčil.

Vedení města by také rádo postavilo na pozemcích, které zakoupilo v areálu bývalé firmy ETA obslužní komunikaci a sítě, aby pro případné investory byl brownfield co nejlákavější.

Pokud zastupitelé rozpočet schválí, město se hodlá pustit i do opravy silnice a chodníku v hlinecké místní části Chlum a také v Blatně, kde dělníci z VaKu Chrudim opravovali vodovod. Chodník by měl vzniknout i v Srní, kde dosud chyběl.