V hlineckých ulicích jsme tak mohli spatřit včelaře i se skupinou včel, piráty v lodi, Rebely v retrokostýmech z 60. let, kovboje, Sněhurku a sedm trpaslíků, skupinku „letní pohoda“ s palmami a beach volleyballem a další. Nápaditost a postřeh omladiny se projevil i v převleku skupiny studentů za „Mexiko“. Nechyběla jim sombréra, kaktusy a roušky přes ústa proti nákaze prasečí chřipkou.

Svůj smysl pro humor prokázali i kantoři, kteří se se svými studenty převleků účastnili. Například včelky tak měly svoji včelí královnu a piráti kapitána.

Cestou do areálu pivovaru se průvod zastavil před zimním stadionem v Olšinkách, kde části Olšinky, kde předvedla své umění motorkářská esa z Hlinska a Pelhřimova. Spatřit jsme mohli jízdu po zadním nebo předním kole, jízdu na motocyklu vestoje, vleže či vsedě na řidítkách a mnohé další doslova mistrovské kousky. Své dovednosti divákům předvedli Honza Chuděj z Pelhřimova a David Mitošinka a Radek Šulc z Hlinska.

Průvod masek a diváků dorazil do areálu hlineckého pivovaru Rychtář, kde zábavné odpoledne vrcholilo. Nechyběla volba krále a královny Majálesu, tradiční pasování studentů prvních ročníků do stavu studentského, poprava maturitní smůly, vyhlášení nejlepších masek a soutěže pro všechny příchozí za doprovodu orchestru Hlinečanka.

Od 18 hodin kulturní program pokračoval taneční zábavou místní kapely Artur až do pozdních nočních hodin. Studentské oslavy prvního máje pak ozdobil v půl desáté večer ještě velkolepý ohňostroj.