Nemovitosti doporučené k prodeji mají na příštím programu řešit zastupitelé v Hlinsku. Záměrem města je i prodej městských bytů.

„K prodeji jsou určeny objekty v ulicích Rataje a Čechova, které se budou privatizovat podle upravených privatizačních pravidel. Pravidla, podle kterých se privatizovaly byty v 90. letech, město má, za tu dobu však proběhlo mnoho změn, které je třeba upravit,” informuje místostarosta Hlinska Pavel Šotola. Rada města tak na nejbližším zastupitelstvu 28. dubna doporučí ke schválení spolu s prodejem bytů i pozměněná privatizační pravidla.

„Celkem má být privatizováno osmačtyřicet bytů, kromě střešních nástaveb, které ještě podléhají státní dotaci, a tak se jich prodej netýká. Oficiální pravidla privatizace zveřejníme po zasedání zastupitelstva města,“ doplňuje k dotazu o ceně bytů Pavel Šotola.

A zájem mezi lidmi o privatizaci bytů opravdu je. Už v loňském roce radnice zaznamenala žádosti některých nájemníků o koupi bytů. Záměr prodeje s ohledem na financování multifunkčního centra byl schválen zastupitelstvem města na konci minulého roku.

Plánovaný prodej nemovitostí zdaleka nekončí. Město se zbavuje i domu v centru města a objektu bývalé veteriny v Poličské ulici. „Dům v ulici Komenského má nájmy ze dvou bytů, cestovní kanceláře a vinotéky. Technický stav je takový, že investice by musela být značná a dlouhodobě by se městu vracela. Perspektivnější se nám jeví prodej zbytných nemovitostí a investice do něčeho, co městu chybí,“ shrnuje opatření při nižších daňových příjmech spolu se schváleným záměrem zastupitelstva Pavel Šotola.

Radek Latislav