„V úterý se rozhodne o uvalení vazby,“ potvrdil náměstek ředitele chrudimského okresního ředitelství Policie ČR Jan Švadlenka.

Obyvatelé města mluví o sobotní havárii na každém rohu, vyjadřují se k ní i na webových stránkách Chrudimského deníku Na diskuzi u článku bylo včera odpoledne víc než sto komentářů. To, že může řidič usednout za volant silného vozu opilý a způsobit smrt člověka, nemůže většina lidí pochopit. „Onoho řidiče neznám, ale od nehody jsem nikdy neutekla. Je pravda že si řidiči neuvědomují, co mohou svým hazardérstvím a nezodpovědností způsobit. Měli by si uvědomit, že nejsou na silnicích sami,“ míní diskutující, která se podepsala jako Jana.

Viník páteční nehody v Hlinsku si vyslechl obvinění až v pondělí ráno, do té doby trvalo vyšetřování. Noc ze soboty na neděli strávil na záchytce. „Řidič vozidla BMW byl hlídkou OOP Hlinsko zjištěn v místě svého bydliště. Byla u něho provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,84 promile alkoholu v dechu. Lékařskému vyšetření a odběru krve se podrobil na poliklinice v Hlinsku. Podezřelého řidiče policisté po třiadvacáté hodině eskortovali do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích,“ píše v tiskové zprávě mluvčí chrudimského okresního ředitelství Policie ČR Věra Hamáčková.

Hlineckým tragická autonehoda dlouho nevymizí z paměti. Zvlášť těm, kteří ji viděli na vlastní oči. Patří k nim muzikant z Českého Krumlova, který v diskuzi na webu Chrudimského deníku popisuje, jak členové kapely vytahovali dvě ženy z havarované škodovky, zatímco život řidiče vyhasínal. Tento muž také viděl utíkat řidiče BMW z místa havárie.