Stálá expozice

„Hračky přivezeme na konci září. Připravujeme pro ně stálou expozici ve společenském domě. Budeme na to shánět dotaci. Chceme, aby stálá výstava byla kvalitní. Budeme na ni shánět dotaci," řekl Petr Sedlák z Městského kulturního klubu Hlinečan.

Část sbírky byla už k vidění v muzeu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku. V Hlinsku chtějí vystavit všechny historické i novodobé hračky od neznámých autorů, drobných výrobců, hračkářských firem i originální kusy od výtvarníků a designérů.

„Ve sbírce je například kompletní výroba od Zdeňka Bukáčka z Krouny, který je v tomto oboru ikonou, ale také jsou tam hračky z vesnice Skašov, která je proslulá tradicí výroby dřevěných hraček," řekl Sedlák.

Pro děti i badatele

I když se podoba expozice bude teprve vymýšlet, určitě se počítá s moderními trendy. Vzácné hračky sice budou z dosahu návštěvníků, ale jinak by výstava měla být zábavná a děti budou mít možnost si s některými hračkami hrát.

„Expozice bude badatelsky na úrovni a věříme, že se stane velkým lákadlem pro velké i malé návštěvníky. Sbírka obsahuje kompletní dokumentaci k hračkám, ale i odbornou literaturu," řekl Petr Sedlák.