A zábavy bude dostatek. Třeba nejmenší děti se mohou těšit na raritu, která není v širokém okolí k vidění. Jde o herní potok široký tři až osm metrů, kterým zurčí voda nad dnem pokrytým drobným kačírkem. Potok bude plný herních prvků a jeho hloubka činí kolem čtyř centimetrů, takže se maminky nemusí obávat o bezpečí svých batolat.

Na rozdíl třeba od okresního města Chrudim najdou vyžití i plavci. „Plavecký bazén dlouhý padesát metrů má šest drah se stupínky. V budoucnu plánujeme kromě rekreačního vyžití i různé akce – plavecké soutěže, triatlon a podobně,“ řekl hlinecký starosta Miroslav Krčil.

Vstupné do areálu bude příznivé. Dospělí zaplatí 60 korun za celý den, pro teenagery je částka stanovena na polovičku. Malé děti, které projdou pod laťkou u pokladny, mají vstup zdarma. Kdo dorazí na koupaliště odpoledne z práce, platí pro něj poloviční vstupné.

Vedení města nemusí ceny zvedat, a to díky nízkým nákladům, které koupaliště s biotopem má. Vodu tam pohání jediné čerpadlo, druhé slouží k pohybu atrakcí. „Nemusíme kupovat chemii na čištění vody, to je taky velká úspora provozu,“ dodal Miroslav Krčil.

Areál plovárny má množství atrakcí a herních prvků, prozatím mu chybí tobogán. Ale klasické skluzavky se návštěvníci dočkají a mohou využít i v minulosti běžná a nyní poměrně raritní skákací prkna.